Motrio Nedir?
Orijinal yedek parçaya alternatif olarak sunulan Motrio, Renault’nun ekonomik ve tescilli yedek parça markasıdır.

2 yıl Renault garantisine sahip Motrio Yedek Parçaları, 5 yaşın üzerindeki Renault ve 3 yaşın üzerindeki Dacia araçların bakım ve onarım ihtiyacını tam olarak karşılar.

Motrio aynı zamanda kapsamlı bir bakım ve onarım hizmeti sunan bağımsız tamirciler ağıdır.

Marka Değerleri
Müşteri beklentisi olarak temelde, Kalite, tercih, paranın karşılığını alma ve hizmet bulunmaktadır.

Pazarlama sonrası sürece çok sayıda insan dahil olur ve müşteriler için genellikle farklı aktörleri tanımlamak zordur. Öte yandan, gereksinimler nettir. Kalite, tercih, paranın karşılığını alma ve hizmet.

Bu beklentileri mümkün olduğunca etkin bir şekilde karşılamak amacıyla Motrio markası 6 kilit değere odaklanmaktadır.

Müşteri Beklentisi
Renault'un Çözümü:

Motrio teklifinde büyük bir üreticinin güvenliğinden faydalanılmaktadır ve teklif uluslararası garanti prosesiyle sunulmaktadır. Motrio parçalar, 5 yaşın üzerindeki Renault araçlar ve 3 yaşın üzerindeki Dacia ve diğer araçlar için Renault tarafından sunulan alternatif çözümlerdir.

Renault her zaman ürünlerinin kalitesini ve güvenliğini öne çıkarır. Motrio parçalar da bu kuralın dışında değildir.

Motrio parçalar ile Orijinal Parçalar arasındaki fiyat farkı ambalajdaki dayanıklılık ve konfor ile ilgili tasarruflarla açıklanabilir ve bunlar ürünün güvenliğini ve işlevselliğini etkilemez.

Ürün gamı tüm bakım/aşınma ile ilgili ürünleri ve standart değiştirmeye uygun olmayan (araç ve/veya ülke kapsamında) rekabetçi mekanik aksamları kapsar.

Motrio Avantajları

• Hizmet: Motrio Yedek Parçalarının lojistiği Renault güvencesi altındadır. Renaultp@rts sipariş sistemi üzerinden hızlı erişim, teknik dokümantasyon, avantajlı ve kolay alışveriş imkânı sunulmaktadır.

• Teknoloji: Motrio Yedek Parçalarının güvenlik ve kalitesi, Renault teknik şartnameleri ile temin edilmektedir. Renault standartlarında üretilen Motrio Yedek Parçaları, uyumlu diğer markalara göre daha kolay montaj imkânı, yüksek güvenlik ve fonksiyonellik sunar.

• Garanti: Motrio Yedek Parçaları 2 yıl Renault garantisi altında olup, gelen tüm talepler müşteri memnuniyetini ön planda tutan hızlı Renault Garanti Prosedürü ile güvence altına alınmıştır.

• Pazarlama: Renault destekli özel iletişim ve promosyon malzemeleri ile marka bilinirliğine katkı sağlanır.

• Ticari: Renault MAİS Ticari Danışmanları’nın kesintisiz satış desteğiyle, tüm yıl süren ticari faaliyetler müşterinin daha yüksek kaliteye, daha ekonomik şartlarla ulaşmasını sağlar.

• Ürün Gamı: 24 model ve 21 ürüne özel üretilen parçalar içinde mekanik, bakım ve üniversal grubuna ait ürünler bulunmaktadır.

• Fiyat: Ekonomik bir alternatif olan Motrio Yedek Parçaları, yan sanayi parça seviyesinde düşük fiyat pozisyonuna sahip olup, eşdeğer parça seviyesinde yüksek kalite sunmaktadır.