ARACINA DAİR HER ŞEY
MOTRIO CONNECT
ile CEBİNDE!

Detaylı bilgi ve satın alma için
“Motrio Connect Çağrı Merkezi”
ile irtibata geçiniz.

motrioconnect@motrio.com.tr
İletişim Formu

MOTRIO CONNECT
MOTRIO CONNECT NEDİR?

Motrio Connect, aracınızı telefona bağlayarak veya aracınıza uzaktan erişim sağlayarak, sizin için hayatı kolaylaştırabilecek özellikler sunan teknolojik bir cihaz ve mobil uygulamasıdır.

Araç içine monte edilen özel bir cihaz ile araç verilerinin alınmasını ve alınan verilerin Motrio Connect mobil uygulaması (Google Play veya App Store) ile size aracınıza uzaktan erişim özellikleri sağlamaktadır.

Kurulum ve montajı son derece basit olan Motrio Connect, aracın OBD prizine (Diyagnostik ve servis soketi) takılarak araç verilerini okuyabilmektedir. İvmeölçer, GPS, M2M Turkcell Sim kart ile donatılmıştır.

10 yaşına kadar 2.nesil OBD portu olan, sadece Renault ve Dacia araçlar değil, birçok marka araç ile uyumlu çalışabilmektedir.


MOTRIO CONNECT
İLE ARACINI HER ZAMAN CEBİNDE TAŞI!

Araç ve sürüş ile ilgili bilgileri, güvenlik uyarılarını, özel fırsatları mobil uygulama üzerinde gösteren bir yol arkadaşıdır.

Motrio Connect, aracı telefona bağlayarak, araç ve sürüş ile ilgili bilgileri, güvenlik uyarılarını, özel Mais Kampanyalarını ve çeşitli diğer fırsatları ile kullanıcı için hayatı kolaylaştıran bir donanımdır.


MOTRIO CONNECT
ARACINA DAİR HER ŞEY CEBİNDE!

Siz veya sevdikleriniz araç kullanırken, dikkat dağılmadan araçla ilgili bilgileri alabilirsiniz. Aracınızdaki motor, akü gibi bazı sorunlar ile ilgili haberdar olabilirsiniz.


MOTRIO CONNECT
İLE TAKİPTE KAL!

Aracınızın yanında değilken, araç konum değişikliği durumunda hızlıca bilgilendirilir ve konumunu uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.

Motrio Connect ile her an aracının durumu hakkında bilgilere ulaşabilir, konumunu takip edebilir, sürüş puanın görebilir ve gerekli durumlarda yol yardımı* hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Araç ve sürüş ile ilgili raporlamaları ile daha verimli ve emniyetli sürüşe de teşvik edicidir.


MOTRIO CONNECT
ÖZEL KAMPANYALAR

Motrio Connect Lansmana özel Kampanya* avantajları ile de yanınızda.

%30 Periyodik Bakım Fix Paketleri, %25 Aksesuar Fix Paketleri, %25 Estetik Uygulamalar gibi…

*Renault Mais’in, kampanyaları tek taraflı olarak süresinden önce sonlandırma veya değiştirme hakkı mevcuttur.


MOTRIO CONNECT
İLE YOL YARDIM...

İhtiyaç duyduğunuz her an ücretsiz çekici ve lastik değişim hizmeti sizi bekliyor.

Aracınız herhangi bir arıza veya kaza nedeniyle yolda kalırsa endişelenmeyin. Motrio Connect ile ihtiyaç duyduğunuz her an ücretsiz çekim ve lastik değişimi hizmetleri sizi bekliyor.

Ücretsiz çekim hizmeti, Karayolları sınırları içerisinde, yola devam edilmesini engelleyen arıza veya kaza durumlarında* aracın en yakın Renault Yetkili servisine çekim için ve onarım şartı ile geçerlidir. Ücretsiz çekim hizmeti 65 km ile sınırlıdır (Gidiş-dönüş)

Lastik değişimi için tek telefonla ulaşabileceğiniz ekipler en kısa sürede yanınıza gelerek değişimi gerçekleştirmektedir. Yol ve işçilik tutarı lastik değişimi kampanyası kapsamında ücretsiz sağlanmaktadır (Lastik ve/veya stepne ücreti hizmet kapsamına dahil değildir.)

*Doğal afet olayları kapsam dışıdır.
Not: Yol Yardım hizmeti kapsamları için motrio.com.tr/motrioconnect veya Alo Motrio 0850 755 32 32

Aşağıdaki durumlardan birisi eğer ilginizi çekiyorsa size çok güzel bir teklifimiz var!

- Aracınızın motorunda ya da aküsünde sorun olduğunda öğrenmek ister misiniz?

- Aracınızı park edip bıraktığınızda içiniz rahat mı?

- Aracınız hiç çekildi mi? Aracınızın konumu değiştiğinde size bilgi gelmesini veya aracınızın nereye götürüldüğünü takip edebilmeyi ister misiniz?

- Aracınızı hiç başkasına (eş, çocuk, arkadaş, vale gibi) veriyor musunuz? Veriyorsanız aracınızın, nerede ve nasıl kullanıldığını merak ediyor musunuz?

- Aracınızı siz veya başkası kullanırken kaza olması durumunda, istediğiniz kişilere bilgi verilmesini ister misiniz?

- Aracınızı kullanırken yaptığınız ani hızlanma, ani fren, sert dönüş, hız aşımı gibi durumları yer ve zaman detayında gösteren raporları görmek ister misiniz?

Motrio Connect cihazı, arabanın verilerini okuyabilen, arabaya takılı küçük bir cihazdır. Sensörler, GPS, sim kart ve Bluetooth ile donatılmıştır.

Sadece Renault ve Dacia değil, farklı birçok marka ve model ile uyumlu çalışabilir.


Araçlara OBD portundan takılacak donanım aracılığı ile elde edilen veriler araç, sürüş ve sürücü ile ilgili bilgileri mobil uygulama üzerinden son kullanıcıyla buluşturulur.

Aracın harita üzerinden takibi ve sürüşle ilgili detaylı raporlar, çekilme, sarsıntı ve motor çalışması gibi durumlarda bildirimler yanında çeşitli markalardan Motrio Connect müşterilerine özel kampanyalar ile sizi ayrıcalıklı kılar.

1. Acil Yol Yardımı

Motrio Connect müşterilerine özel, uygulama üzerinden Acil Yol Yardım hattı aranabilir. Bu sayede aracınızın konum bilgisi Motrio Connect Çağrı Merkezi’ne iletilir ve ihtiyaç durumunda bulunduğunuz konuma ücretsiz yol yardım (lastik* kaynaklı sorunlar için) ve ücretsiz çekici hizmeti* sağlanır.


2. Araç Arıza Bildirimleri

Motrio Connect uygulaması ile aracınızda arıza oluşması durumunda akıllı telefonunuzdan bildirim alabilirsiniz. (akü problemleri, motor arızaları)


3. Sürüş Değerlendirme Raporları

Motrio Connect ile aracınızın yakıt tüketimi, seyahat süresi, seyahat mesafesi ve sürüş skoru gibi kullanım detaylarına ulaşabilirsiniz. Sürüş sırasında oluşan sert fren, ani hızlanma, sert dönüş ve hız aşımı gibi durumlar harita üzerinde gösterilerek, sürücü daha güvenli bir kullanıma teşvik edilir.


4. Araç Takibi

Aracın son konumunu uygulama üzerinden görme imkanı sağlar. Yapılan seyahatler harita üzerinde görüntülenebilir.


5. Çekilme Uyarısı

Kullanıcı, aracın çekilmesi durumunda bilgilendirilir ve aracının son konumuna uygulama üzerinden kolayca erişilebilir.


6. Vale, Ebeveyn ve Güvenli Modlar

Vale Modu: Belirlenen uzaklık ve hız limiti aşıldığında uyarı verir.
Ebeveyn Modu: Belirlediğiniz bölgenin dışına çıkıldığında uyarı verir.
Güvenli Mod: Araçtaki sarsıntı, motor çalışması ve hareket durumlarını

Motrio Connect Satış Fiyatı: 1060 TL + KDV (1250 KDV dahil) / 3 yıl

Motrio Connect uygulamasını indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Ek hizmetler ve akıllı araç fonksiyonları için cihaz satın almanız gerekmektedir. Cihaz için en başta ödenen ücretin içerisinde 3 yıllık veri paketi bulunmaktadır.

Detaylı bilgi ve satın alma için “Motrio Connect Çağrı Merkezi” ile irtibata geçiniz: 0850 755 32 32

Motrio Connect nedir?

Motrio Connect, aracı telefona bağlayarak kullanıcı için hayatı kolaylaştıran eğlenceli özellikler sunan bir uygulamadır. Araç ve sürüş ile ilgili bilgileri, güvenlik uyarılarını, özel fırsatları mobil uygulama üzerinde gösteren bir yol arkadaşıdır.

 

Motrio Connect ne işe yarar?

Motrio Connect sürücü ile aracının etrafında oluşan verileri kullanarak farkındalık ve güvenliği arttırmanıza yardımcı olur.

 

Motrio Connect nasıl çalışır?

Temel hizmetler için Motrio Connect uygulamasını ücretsiz kullanabilirsiniz. Gelişmiş özellikler için almış olduğunuz cihaz aracınıza bağlanır, sensörlerden ve aracınızdan topladığı verileri bulut ortamına aktarır. Bu veriler gerçek zamanlı analiz edilir ve cep telefonunuzda görselleştirilir.

 

Motrio Connect hizmet ekosistemi nedir?

Motrio Connect uygulaması aracınızı kullanırken size destek olan çeşitli ek hizmetler sağlar. Başlangıçta çekici-yol yardım hizmeti, lastik değiştirme hizmeti, ultimate elmas koruma ve aksesuar fix paketlerinde indirim uygulama içerisinden kampanya olarak verilmektedir.

 

Motrio Connect uygulamasını nasıl indirebilirim?

Motrio Connect uygulamasını iOS işletim sistemine sahip telefonlar için App Store’dan, Android telefonlar için Google Play’den indirebilirsiniz.

 

Motrio Connect’u kullanmak için Renault müşterisi olmam şart mı?

Motrio Connect’u kullanmak için Renault müşterisi olmak şart değildir. Motrio Connect uygulaması sadece Renault ve Dacia değil, birçok farklı marka ve model ile uyumlu çalışabilir.

 

Motrio Connect uygulaması için ücret ödeyecek miyim?

Motrio Connect uygulamasını indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Ek hizmetler ve akıllı araç fonksiyonları için cihaz satın almanız gerekmektedir.

 

Cihazı nasıl temin edebilirim?

Renault MAİS yetkili satıcılarından alabilirsiniz.

 

Cihaz için abonelik ücreti ödeyecek miyim?

Cihaz için aylık abonelik ücreti ödemeyeceksiniz. Cihaz için en başta ödenen ücretin içerisinde 3 yıllık veri paketi bulunmaktadır.

 

Cihazın arabamda çalışıp çalışmadığını nasıl öğrenebilirim?

Cihaz 2011 yılından sonra üretilen araçlarda standart olarak bulunan OBD2 yuvasına takılmaktadır. OBD2 soketi bulunan tüm araçlarda çalışmakta ancak sağlanan veri çeşitliliği ve kalitesi aracınızın marka ve modeline göre değişkenlik gösterebilmektedir. Araç uyumluluk bilgisine www.motrio.com.tr/motrioconnect sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Cihazımı aracıma nasıl bağlayacağım?

Cihazınızın aracınıza montaj adımları Motrio Connect uygulaması üzerinde tarif edilmiştir. Bu bilgi size yeterli gelmediği durumlarda www.motrio.com.tr/motrioconnect sayfasından veya çağrı merkezimizden (0850 755 32 32) destek alabilirsiniz.

 

Cihazımı mobil uygulama ile nasıl eşleştirebilirim?

Cihazın aracınıza montaj adımları Motrio Connect uygulaması üzerinde tarif edilmiştir. Bu bilgi size yeterli gelmediği durumlarda www.motrio.com.tr/motrioconnect sayfasından veya çağrı merkezimizden (0850 755 32 32) destek alabilirsiniz.

 

Cihazı ilk eşleştirdikten sonra konumumu göremiyorum. Ne yapmalıyım?

Cihazınızı aracınıza aracınız çalışır durumda taktıktan sonra açık alanda yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk yaptığınızda güncelleştirmeler tamamlanacaktır. Sonrasında herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız Renault Diyalog Çağrı Merkezi Motrio Connect Destek Hattı (0850 755 32 32) veya uygulama üzerinden destek alabilirsiniz.

 

Cihazı şarj etmek gerekiyor mu?

Cihaz çalışması için gerekli olan enerjiyi aracınızdan almaktadır. Ayrıca şarj edilmemektedir.

 

Aracımı değiştirdiğimde cihazımı başka bir araca takabilir miyim?

Cihazınızı aracınızdan sökerek başka bir araca takabilirsiniz. Bunun için önceki cihazınızı hesabınızdan ayırmanız ve yeni cihazınızı tekrar tanıtmanız gerekmektedir. Her araç değişiminde zorunlu olan alanların doldurulması doğru bilgi almak açısından önemlidir.

 

Cihaz üzerindeki ışıkların anlamı nedir?

Güç ışığı cihazda güç olduğunu ve çalıştığını göstermektedir. Sinyal ışığının üç saniyede birer kez yanması cihazın sağlıklı çalıştığını göstermektedir. Bu konudaki detaylı açıklamaya kullanım kılavuzundan veya Renault Diyalog Çağrı Merkezi Motrio Connect Destek Hattı’ndan (0850 755 32 32) ulaşabilirsiniz.

 

Motrio Connect’in topladığı verilere kimler erişebilir?

Motrio Connect’in topladığı veriler şifrelenerek korunmaktadır. Sadece siz ve yetkilendirdiğiniz kişi veya kişiler erişebilir. Sizin belirleyeceğiniz kişilere sizin gerekli gördüğünüz durumlarda bildirimler de gönderilebilir.

 

Aracımı kullanan herkes Motrio Connect’i kullanabilir ve sürüş verilerine ulaşabilir mi?

Cihaz aracınızdan takılı olduğu süre boyunca veri toplar. Ancak bu verileri sadece siz veya yetkilendirdiğiniz kişiler görebilir.

 

Motrio Connect uygulaması ile birden fazla aracı eşleştirebilir miyim?

Motrio Connect uygulamasıyla en fazla on adet olmak üzere araçlarınızı takip edebilirsiniz. Birden fazla araç eşleştirebilirsiniz ve bunların konumlarını aynı ekran üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

 

Cihazı başka bir telefondan takip edebilir miyim?

Başka bir telefonda Motrio Connect uygulamasına kendi hesabınızla bağlanarak kullanabilirsiniz.

 

Motrio Connect aboneliğimi nasıl iptal edebilirim?

Renault Diyalog Çağrı Merkezi Motrio Connect hattından (0850 755 32 32) aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

 

Motrio Connect hangi ülkelerde çalışır?

Motrio Connect uygulaması sadece Türkiye’de çalışmaktadır.

 

Motrio Connect garanti belgesi veriyor mu?

Cihaz 2 yıl garantilidir.

 

Motrio Connect telefon desteği sağlıyor mu?

Renault Diyalog Çağrı Merkezi Motrio Connect için telefon desteği sağlamaktadır. Ayrıca uygulama üzerinden “Bize Ulaşın” bölümünden görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

 

Motrio Connect arabamın kilidini açabilir mi veya motorunu çalıştırabilir mi?

Cihaz aracınızdan sadece gerekli verileri toplamaktadır. Güvenlik sebebiyle aracınıza kilit açmak, motor çalıştırmak vb. komutlar göndermemektedir.

 

Aracımı başka bir kişi kullanırken Motrio Connect çalışır mı?

Cihaz aracınıza takılı olduğu süre boyunca veri toplamaktadır.

 

Akıllı telefonum olmadan Motrio Connect kullanabilir miyim?

Motrio Connect uygulamasını kullanmak için iOS veya Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuz olması gereklidir.

 

Sürüş verilerimi göremiyorum. Ne yapmalıyım?

Uygulamayı yeniden başlatmayı deneyin. Aracınızın motoru dururken cihazı çıkarın, yan tarafında bulunan reset (tekrar başlatma) tuşuna basıp tekrar takın ve sinyal ışığı üç saniyede bir yanana kadar bekleyin. Bu adımları denediğinizde çalışmıyorsa uygulama üzerinden veya Renault Diyalog Çağrı Merkezi Motrio Connect hattından (0850 755 32 32) destek alabilirsiniz.

 

Cihazla ve uygulama ilgili sorun yaşadığımda ne yapacağım?

Renault Diyalog Çağrı Merkezi Motrio Connect Destek Hattı (0850 755 32 32) arayarak çağrı açabilirsiniz. Çağrı merkezindeki görevli size sorular soracak ve sizi sorununuz çözümü konusunda yönlendirecektir.

 

Cihazın kapsama alanı nedir?

Cihaz veri aktarımı için mevcut Turkcell GSM altyapısını kullanmaktadır. Veri iletilemeyen durumlarda veriler saklanarak şebeke bulduğunda iletilir.

 

Sürüş verilerimin gizliliği nasıl garanti altına alınıyor?

Motrio Connect uygulamasının bulut ortamında sakladığı veriler uçtan uca şifrelenmekte ve 6698 sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu”na uygun şekilde saklanmaktadır. Siz izin vermedikçe verilerinize erişilemez.

 

Sürüş güvenliği puanı nasıl hesaplanıyor?

Sürüş karakteristiğinize bağlı, aşırı hız, ani hızlanma, sert frenleme ve dönüşler için güvenlik puanlaması yapılmaktadır. Sürüş güvenliği puanınızın yüksek olması kaza riskinizin düşük olduğunu işaret eder.

 

Motrio Connect uygulamasıyla ilgili sorun ve önerilerimi nasıl bildirebilirim?

Motrio Connect uygulamasının içindeki öneri/şikâyet formunu kullanarak karşılaştığınız hataları bize bildirebilirsiniz.

 

Cihazın veri aktarımında internet kotası mevcut mudur?

Cihazınızın kullanım kotası bulunmamaktadır.

 

Seyahat Günlüğü nedir?

Yaptığınız yolculuklara seyahat günlüğü ekranından ulaşabilirsiniz. Seyahatlerinizi mesafe, ortalama hız, süre, yakıt tüketimi detayında görüntüleyebilirsiniz.

 

Kullanım Detayları nedir?

Geçmişe dönük olarak; kullanım süresi, mesafe, yakıt ve skor grafiklerinize kullanım detayları ekranından ulaşabilirsiniz.

 

Profil ayarları nasıl yapılır?

Menüden profil adımına giderek profil ayarlarınızı yapabilirsiniz.

 

Ebeveyn modu güvenli bölge nedir?

Aracınız için içine girildiğinde veya dışına çıkıldığında bildirimler alacağınız güvenli bölgeler tanımlayabilirsiniz.

 

Ebeveyn modu hız limiti nedir?

Ebeveyn modunda bir limit hız değeri belirleyerek, bu hız aşıldığında bildirimler alabilirsiniz.

 

Vale modu hız limiti nedir?

Aracınızı bir başkasının kullanması veya valeye vermeniz durumunda hız limiti tanımlayarak bildirimler alabilirsiniz.

 

Vale modu uzaklık limiti nedir?

Başka bir kişiye veya valeye verdiğinizde aracınız için bir uzaklık limiti belirleyerek bu limit aşıldığında bildirimler alabilirsiniz.

 

Dijital anahtar nedir?

Dijital anahtar açıldığında, vale modu, ebeveyn modu, güvenli mod uyarı ve aramalarını ilk seyahatiniz süresince sessize almak için kullanılmaktadır. Açılan dijital anahtar, seyahat sonlandığında otomatik olarak devre dışı kalmaktadır.

 

Uygulama üzerinden ne tip bildirimler alabilirim?

Hız ve bölge limit aşımlarında; sarsıntı, motor çalıştırma ve hareket durumlarında; çekilme, kaza durumunda; motor arızalarında (motor arıza kodu, akü durumu, motor suyu sıcaklığı durumu vb.) bildirim alabilirsiniz. Bildirimlerinizi tercihinize göre uygulama üzerinden, sms ile ve e-posta ile alabilirsiniz.

 

Hesabımdan Ayır nedir?

Cihazınızı gerektiğinde hesabınızdan ayırabilirsiniz. Bu durumda kayıtlı verileriniz ulaşılamaz duruma gelecektir.

 

Motrio Connect uygulamasına yeni cihaz nasıl ekleyebilirim?

Menüden “Yeni Cihaz Ekle” adımını seçerek yeni bir cihaz ekleyebilirsiniz.

 

Uygulamayı kaldırdığımda sürüş geçmişimi kaybeder miyim?

Uygulamayı kaldırıp tekrar kurduğunuzda sürüş geçmişinize ait veriler korunmaktadır.

 

Cihaz arabama zarar verir mi?

Cihaz yüksek kalite standartlarında ve CE sertifikalı Avrupa normlarına uygun olarak üretilmiştir. E-Mark belgesine sahiptir, araç bileşenleriyle elektromanyetik uyumluluğu test edilerek onaylanmıştır.

 

Cihazımı nasıl iade edebilirim?

Cihazınızı iade koşullarını sağlamak kaydıyla iade edebilirsiniz, iade ile ilgili detaylı bilgi için Renault Diyalog Çağrı Merkezi Motrio Connect Hattı’ndan (0850 755 32 32) destek alabilirsiniz.